>
>
Rize Çıkışlı Günübirlik Batum Turu

Rize Çıkışlı Günübirlik Batum Turu

Rize

Tur Bilgileri

Yiyecek:
Hayır
Rehber:
Türkçe
Otel Transfer:
Evet
Zaman:
09:00
Tur Süresi:
14 Saat

Tur İçeriği

09.00 da Rize Meydan PTT önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Batum Turuna hareket etmek için yolculuğumuza başlıyoruz.

1:40 dakikalık yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turuna başlamak için aracımızla buluşuyoruz. Gürcistanın özerk cumhuriyeti Acaranın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye Başlıyoruz ,ilk durağımız döviz ofisi oluyor. Rehberimiz sizlere ne kadar para çevirmeniz gerektiği ile ilgili bilgi veriyor.

Gürcistan Batum’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz. Daha sonra 2. Yüzyılda Roma kenti haline dönüştürülmüş Batum Gonio Kalesini panoramik olarak görüp devam ediyoruz ve Okaliptüs ağaçlarının arasından Batuma doğru hareket ediyoruz rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler veriyor.

Batum merkeze vardığımızda isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz şehir merkezinde bulunan Batum’un tek ayakta kalan camisi Orta Camiyi ziyaret ediyoruz daha sonra Batum’un en güzel meydanlarından bir tanesi olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Astronomik Saat kulesi, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı, Poseidon Heykeli görüyoruz daha sonra 2 saat serbest zaman veriyoruz bu süre içerisinde isteyen misafirlerimiz rehber eşliğinde yarım saatlik tekne turu yapabiliyor.

Sonrasında dönme dolap, teleferik ve batum sahil parkını gezme veya batumda plajda denize girebiliyor. Daha sonra dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino heykelini görüyor ve Batum Turunu tamamlıyoruz. Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz , yolumuz üzerinde varsa Yağmurlu havalarda gerçekleşmiyor. Işıklı su gösterilerini izleyip Batum Turumuzu sonlandırıp sınır kapısına ulaşıyoruz çıkış işlemlerinin ardından 1:40 dakikalık yolculuğumuzun ardından saat 22:00 da Rizeye varıyoruz.

Yurtdışı turu olduğu için gümrük yoğunluğu ve sistem gitmesi gibi sebeblerden dolayı bu sürelerde değişiklik olabilir 23:30u bulabilmekte bazen tur bitişi.Tur bitiş saatleri kesinlik göstermez yurtdışı turu olduğu için gümrüğe bağlı olarak 22.00 ile 23.30 arasında son bulmaktadır. Gümrüğe bağlı daha geçte son bulabilir. Tur bitişinde ki otobüs uçak biletlerinde sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

NOT: Tur günü misafirlerimizden kaynaklı problemlerden dolayı Gürcistana yapılamayan girişlerden firmamız sorumlu değildir. Ayrıca tur iadesi yapılmamaktadır. Değerli misafirlerimiz, yurtdışına yapılacak seyahatlerde yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır. Resmi otoritelerin kararı doğrultusunda, fotoğraf bulunmayan kimlik kartına sahip misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

Rezervasyon seçenekleri

Kişi Sayısı

0 Yetişkin 0 Genç
Yetişkin
0
Genç
0
Çocuk
0

Başlangıç Noktası

Eminettin, Menderes Blv. No:57, 53020 merkez/Rize, Türkiye Haritada gör
₺ 699

Güvenli ödeme

Gizli ücret yok

Tur Hakkında Sıkça Sorulanlar

Nerelerden alıyorsunuz ?

Rize Merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Benzer Turları Karşılaştır

Mevcut

Rize Çıkışlı Günübirlik Batum Turu
0
14 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 699 'den başlayan fiyatlar
Pokut Huser Double Tur
0
13 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 999 'den başlayan fiyatlar
Huser Yaylası Turu
0
12 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 649 'den başlayan fiyatlar
Beğendiğim Turlar
×