>
>
Huser Yaylası Turu

Huser Yaylası Turu

Rize

Tur Bilgileri

Yiyecek:
Hayır
Rehber:
Türkçe
Otel Transfer:
Evet
Zaman:
10:00
Tur Süresi:
12 Saat

Tur İçeriği

Saat 10:00da Rize Meydan PTT Önünden Huser Yaylası ve Avusor Yaylası Turu için aracımız hareket ediyor. Sahil ilçelerimiz Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra fırtına vadisine giriyoruz.

Fırtına Vadisi üzerinden Ihlamur, kestane ve gürgen araçları arasından süzülerek ilk mola yerimiz olan dileyen misafirlerimizde adrenalinin doruğa çıktığı zipline İp aktivitesi biniyorlar. Mola süremiz 20 - 30 Dk.

Yolumuza fırtına vadisi boyunca devam ediyoruz ve ülkemizin en şirin otantik ilçelerinden Çamlıhemşinine geliyoruz. Çamlıhemşin işçesinden sol tarafa doğru dönerek Hala Vadisini Ladin ağaçları arasında devam ediyoruz. Ülkemizin en güzel turizm destinasyonlarından biri olan muhteşem güzelliğiyle Ayder Yaylası karşımıza çıkıyor.

Tur günü çok yüksek rakıma çıkacağımızdan dolayı oksijen değişiminden etkilenmemek için Ayder yaylasında Gelintülü Şelalesi, Kalegon ve Ayder çayırlarında bir buçuk saat serbest zamanın ardından bizleri bekleyen aracımıza biniyor Avusor Yaylası için depar alıyoruz.

Mis kokulu cennet yeşili çam ormanları arasında 10 kilometre 1 saatlik bir yolculuktan sonra Avusor Yaylası na varıyoruz. Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor.

Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Dileyen misafirlerimiz yaylada bulunan dağ evinden öğle yemekleri alabilirler. Avusor yaylasındaki süremizin dolumundan sonra buradan ayrılarak bulutlar ülkesi Huser Yaylasına Hareket ediyoruz.

8-9 km muhteşem manzaralar ile yolculuğumuz sonrasında Huser Yaylasına ulaşıyoruz. Huser Yaylası, Ayderin girişinin sol tarafını tutan dağlarda yerleşmiştir. Rakımı ve konumu açısından Aydere bağlı tüm yaylalar ve sıralı Kaçkar Dağlarının eşsiz manzarasını görme imkânı sunmaktadır.

Bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı gezilerden biridir. Hele bir de hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir. Güneyde Kaçkar Altıparmak Dağlarından başlayıp, Kaçkar Kemerli, Kaçkar Kavron ve Kaçkar Verçenik Dağlarına kadar kesintisiz bir manzaraya sahiptir.

Ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavron Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Akşam havanın açık olması durumudan güneşin batımını izleyeceğimiz seyir tepesine çıkıyoruz. Günün sonunda turumuzu tamamlayıp huzurlu bir şekilde evimize dönüyoruz.

Rezervasyon seçenekleri

Kişi Sayısı

0 Yetişkin 0 Genç 0 Çocuk
Yetişkin
0
Genç
0
Çocuk
0
Üzgünüz rezervasyon yapılabilecek bir uygunluk bulunamadı.

Neler Dahil?

Ulaşım
Yerel Rehberlik Hizmeti

Neler Dahil Değil?

Öğle yemeği
Kişisel harcamalar

Tur Yanında Ne Getirmeli

Başlangıç Noktası

Eminettin, Menderes Blv. No:57, 53020 merkez/Rize, Türkiye Haritada gör
₺ 649

Güvenli ödeme

Gizli ücret yok

Tur Hakkında Sıkça Sorulanlar

Huser yaylasında her zaman sis denizi olur mu?

Maalesef her zaman sis denizi olmuyor. Bu tamamen şansa bağlı olarak oluşuyor.

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Mevcut

Huser Yaylası Turu
0
12 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 649 'den başlayan fiyatlar
Pokut Huser Double Tur
0
13 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 999 'den başlayan fiyatlar
Rize Çıkışlı Günübirlik Batum Turu
0
14 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 699 'den başlayan fiyatlar
Test Turu
0
2 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 2 'den başlayan fiyatlar

Başlangıç fiyatı

649

kişi başı
Beğendiğim Turlar
×