>
>
İstanbul Çıkışlı 3 Günlük Transilvanya Şatolar Turu

İstanbul Çıkışlı 3 Günlük Transilvanya Şatolar Turu

İstanbul

Tur Bilgileri

Yiyecek:
Kahvaltı
Rehber:
Türkçe
Otel Transfer:
Evet
Zaman:
01:00
Tur Süresi:
22 Saat

Tur İçeriği

3 Günlük Transilvanya Şatolar Turu

1. Gün: İstanbul'dan Yola Çıkış

Turumuz, belirlenen buluşma noktalarında siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından başlıyor. İstanbul'dan hareketle, gece yolculuğumuzla Romanya'nın büyüleyici diyarına doğru yola çıkıyoruz. İlk günümüz, yolculuğun keyfini çıkararak geçecek, bu nedenle konaklama yapmayacağız.

2. Gün: Transilvanya'nın Keşfi

Erken saatlerde Transilvanya'ya varışımızın ardından, sabah kahvaltımızı ekstra olarak alıyor ve Orta Çağ döneminden kalma yapıların muhteşem korunduğu, şatolarıyla ünlü Transilvanya bölgesinin keşfine başlıyoruz. İlk durağımız, muhteşem Peles Kalesi ve Şatosu’nun bulunduğu Sinaia olacak. Ardından, Bran Kasabası'nda dünyaca ünlü Drakula Şatosu'nu ziyaret edeceğiz. Günün sonunda, Orta Çağ atmosferini hala koruyan Braşov kentine geçiş yaparak, Piata Sfatului, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak geziyoruz. Yoğun bir günün ardından dinlenmek için Victoria Bulevard Hotel veya benzeri bir otelde konaklayacağız.

3. Gün: Bükreş Turu ve İstanbul’a Dönüş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, "küçük Paris" olarak da bilinen Romanya'nın başkenti Bükreş'i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; hareketli Cumhuriyet Meydanı, dikkat çekici Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi, Milli Tiyatro, Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi ve St. Stavropoleos Kilisesi gibi önemli noktaları görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından verilecek kısa bir serbest zamanın sonrasında İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlayacak. Bu gece, yolculuğumuz sırasında konaklama yapmayacağız.

Bu 3 günlük Transilvanya Şatolar Turu, efsanelerle bezeli Transilvanya'nın gizemli atmosferini keşfetmek ve Romanya'nın tarihini yakından tanımak isteyen herkes için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Başlangıç Noktası

Zühtüpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd No:14, 34724 Kadıköy/İstanbul, Türkiye Haritada gör

Güvenli ödeme

Gizli ücret yok

Tur Hakkında Sıkça Sorulanlar

Ek bilgiler nelerdir?

· Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
· Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, ulaşım bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan acenta sorumlu değildir.
· 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
· Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
· Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için ülkeden ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.
· Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
· Acenta, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.
· 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda acenta sorumlu tutulamaz.

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Mevcut

İstanbul Çıkışlı 3 Günlük Transilvanya Şatolar Turu
0
22 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 5.500 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün İtalya & Fransa & İspanya
0
17 s 15 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 40.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı Adalar Turu
0
10 s
Ücretsiz İptal
Tekne Turu
₺ 1.200 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı Benelüks & Paris & Almanya Turu
0
14 s 30 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 39.500 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Vizesiz Balkan Üçlüsü Turu
0
13 s 30 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 21.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Hurghada Turu
0
14 s 20 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 35.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı Disneyland, Paris'li 13 Günlük Büyük Avrupa Turu
0
8 s
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 60.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 6 Gece 7 Gündüz Hindistan Turu
0
5 s 15 dak
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 47.500 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün Bangkok – Pattaya – Phuket Turu
0
2 s 15 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 45.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Londra Turu
0
17 s 55 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 28.200 'den başlayan fiyatlar

Başlangıç fiyatı

5.500

kişi başı
Beğendiğim Turlar
×