>
>
İstanbul Çıkışlı 12 Günlük İtalya ve Adriyatik Turu

İstanbul Çıkışlı 12 Günlük İtalya ve Adriyatik Turu

İstanbul

Tur Bilgileri

Yiyecek:
Kahvaltı
Rehber:
Türkçe
Otel Transfer:
Evet
Zaman:
02:00
Tur Süresi:
22 Saat

Tur İçeriği

12 Günlük İtalya ve Adriyatik Turu

Bu heyecan verici 12 günlük tur, İstanbul'dan başlayarak Adriyatik'in büyüleyici kıyılarını keşfetmek ve İtalya'nın tarihi şehirlerini ziyaret etmek üzerine kuruludur. Tur boyunca, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle ünlü şehirleri ziyaret edecek, eşsiz deneyimler yaşayacaksınız.

1. Gün: İstanbul - Selanik
Yolculuğumuza İstanbul'dan başlıyor ve gece yolculuğu ile Selanik'e doğru ilerliyoruz. Sabah erken saatlerde Selanik'e varış.

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.

2. Gün: Selanik - İgoumenitsa
Selanik şehir turuyla güne başlıyoruz. Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk'ün doğduğu ev, Aya Sofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslararası Fuar Alanı ziyaretlerimiz arasında. Serbest zamanın ardından İgoumenitsa'ya doğru yola çıkıyoruz. İgoumenitsa Limanı'ndan İtalya'ya geçmek üzere feribota biniyoruz.

Konaklama: Geceleme feribotta.

3. Gün: Bari - Napoli
Sabah saatlerinde Bari'ye varış. Napoli'ye doğru yaklaşık 1,5 saat süren bir yolculuk yapıyoruz. Napoli'de panoramik şehir turuyla Napoli Limanı, San Carlo Tiyatrosu, Umberto I. Galerisi, San Francesco di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı gibi yerleri görüyoruz. Pompei'ye giderek antik şehir turu yapıyoruz.

Konaklama: Grand Hotel Vanvitelli vb.

4. Gün: Napoli - Roma
Kahvaltının ardından Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Roma'da San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Castel Sant'Angelo, Venedik Meydanı, II. Vittorio Emanuele Anıtı, Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz.

Konaklama: Novotel Roma Est vb.

5. Gün: Siena - Pisa - Floransa
Siena'ya hareket ediyoruz. Campo Meydanı, Siena Duomosu ve şehrin dar sokakları gezimizde. Ardından Pisa'ya giderek ünlü Pisa Kulesi ve Katedrali'ni ziyaret ediyoruz. Geceyi geçirmek üzere Floransa'ya hareket ediyoruz.

Konaklama: Hotel Tuscany Inn vb.

6. Gün: Floransa
Floransa şehir turuyla Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Palazzo Vecchio, Piazza della Signoria, Santa Maria del Fiore Duomosu ve Vaftizhane'yi ziyaret ediyoruz.

Konaklama: Hotel Tuscany Inn vb.

7. Gün: Venedik
Venedik'e varışımızla şehir turu yapıyoruz. San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

Konaklama: AMEDIA Hotel NOVENTA vb.

8. Gün: Bled Gölü – Ljubljana
Slovenya'ya doğru yola çıkıyoruz. Bled Gölü ve Ljubljana şehir turu yapıyoruz. Kunduracılar Köprüsü, Üçlü Köprü, Kasap Köprüsü, Ejderhalar Köprüsü, Preseren ve Kongresni Meydanı, Trubarjeva Caddesi ziyaret ediliyor.

Konaklama: Hotel Meksiko vb.

9. Gün: Zadar - Split - Makarska
Hırvatistan'a geçiş yapıyoruz ve Zadar'a varıyoruz. Tarihi eski şehir turu sonrasında serbest zaman veriliyor. Ardından Split'e hareket ediyoruz. Split şehir turu ve serbest zamanın ardından konaklamak üzere Makarska'ya geçiyoruz.

Konaklama: Hotel Antonio vb.

10. Gün: Dubrovnik - Kotor - Budva
Dubrovnik'e varışla tarihi eski şehir turu yapıyoruz. Ardından Kotor'a geçiyoruz ve şehir turu gerçekleştiriyoruz. Kotor gezimiz sonrasında Budva'ya geçiyoruz ve tarihi kasabayı keşfediyoruz. Serbest zamanın ardından gece yolculuğu için yola koyuluyoruz.

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.

11. Gün: Ohri
Ohri'ye varışımızla kahvaltı ediyor ve şehir turuna başlıyoruz. Ohri Gölü tekne turu ve ardından St. Naum turu seçenekleri sunuluyor. Akşam Makedon Gecesi etkinliğine katılma imkanı.

Konaklama: Mirage Hotel vb.

12. Gün: Manastır - İstanbul
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri eğitim aldığı Manastır'ı ziyaret ediyoruz. Manastır şehir turu sonrası Türkiye'ye dönüş yolculuğumuz başlıyor ve gece geç saatlerde İstanbul'daki buluşma noktalarında vedalaşıyoruz.

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.

Bu 12 günlük İtalya ve Adriyatik Turu, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kültürel derinliğiyle unutulmaz anlar yaşatmayı vaat ediyor. Her günün sonunda, konforlu konaklama seçenekleriyle dinlenme fırsatı bulacaksınız. Yolculuğumuz, birbirinden değerli anılarla dolu bu harika deneyim, sizlere tarihi ve kültürel bir keşif sunuyor.

Başlangıç Noktası

Zühtüpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd No:14, 34724 Kadıköy/İstanbul, Türkiye Haritada gör

Güvenli ödeme

Gizli ücret yok

Tur Hakkında Sıkça Sorulanlar

Ek bilgiler nelerdir?

· Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
· Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, ulaşım bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan acenta sorumlu değildir.

· 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
· Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
· Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için ülkeden ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.
· Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
· Acenta, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirebilir.
· 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda acenta sorumlu tutulamaz.

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Mevcut

İstanbul Çıkışlı 12 Günlük İtalya ve Adriyatik Turu
0
2 s
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 37.500 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Hurghada Turu
0
14 s 20 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 35.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı Adalar Turu
0
10 s
Ücretsiz İptal
Tekne Turu
₺ 1.200 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün Ola Portekiz & Hola Endülüs Turu
0
17 s 55 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 33.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Almanya– Fransa– İsviçre Turu
0
5 s
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 28.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün İskandinavya & Norveç Fiyort Turu
0
14 s 5 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 45.000 'den başlayan fiyatlar
İstanbul Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Vizesiz Balkan Üçlüsü Turu
0
13 s 30 dak
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 21.000 'den başlayan fiyatlar
Lüleburgaz ve İstanbul Çıkışlı Atatürk'ün İzinde Büyük Balkan Turu
0
4 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 23.000 'den başlayan fiyatlar
Tam Gün Sultanahmet ve Ayasofya Turu
0
9 s
Ücretsiz İptal
Şehir Turu
₺ 3.600 'den başlayan fiyatlar
İstanbul'da Akşam Yemeği ve Boğaz Gece Turu (Alkolsüz)
0
19 s 30 dak
Ücretsiz İptal
Tekne Turu
₺ 820 'den başlayan fiyatlar

Başlangıç fiyatı

37.500

kişi başı
Beğendiğim Turlar
×