>
>
Eskişehir Kalkışlı Gap Turu

Eskişehir Kalkışlı Gap Turu

Eskişehir

Tur Bilgileri

Yiyecek:
Sabah Kahvaltı ve Akşam Yemeği
Rehber:
Türkçe
Otel Transfer:
Hayır
Zaman:
Tur Süresi:
13 Saat

Tur İçeriği

1.Gün: Hareket

Belirtilen saatlerde hareketle Güneydoğu Anadolu, Yukarı Mezopotamya turumuza İskenderun ile başlıyoruz. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.

2.Gün:

Ekstra kahvaltı sonrasında Hatay’a hareket ediyoruz ve İskenderun üzerinden Hatay’a varıyoruz. Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi, Mozaik Müzesi, Eski Antakya Evleri, Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, Kilise iken Camiye çevrilmiş olan minaresi 17. asırdan kalma tarihi bir eser olan Habib-i Neccar Camii gezdikten sonra Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne’ye (Harbiye) gidiyoruz. Harbiye Şelaleleri ve Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir öğle yemeği alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım! Yemek sonrasında Samandağ gezileri ve otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama. Konaklama: ANTEP (1. GECE)

3.Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urfa’ya hareket ediyor ve Harran’a varıyoruz. Konik evleri ile ünlü Harran’da bu evlerden birine konuk oluyoruz. İrem Camii (Ulucami), Harran Üniversitesi, Arkeolojik Kazı Alanı ziyaretleri ve Kalenin Panoramik görüntüsünün alınmasının ardından Balıklı Göl, Ayn-ı Zilha Gölü, Halil-ür Rahman, Rızvaniye ve Mevlid-i Halil ve Urfa Kalesinin Panoramik görüntüsünü alıyor ve Gümrük Hanı, İsotçular Çarsısı, Kazaz Pazarını geziyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Konaklama: URFA (2. GECE)

4.Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Göbeklitepe Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında Mardin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Mardin’e varış öğle yemeğimizi alıyor sonrası Kasımiye medresesi ve Kırklar Kilisesi, Abbaralar, tarihi sokakalar, ulu cami, kuru kahve mavi şeker alış veriş, gezilerimizi yaptıktan sonra, Deyrulzafaran Manastırı geziyoruz sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve gece otel konaklaması. Konaklama: MARDİN – MİDYAT (3. GECE)

5.Gün:

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Telkari işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz Gümüş işçiliğinin Midyat Devlet Konukevi, Eski Midyat Sokakları gezilerimizi tamamladıktan sonra Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Yeni Hasankeyf’e varış sonrası, Zeynel Abidin türbesi Elrızık minaresi, Hasankeyf tekne turu ve Hasankeyf’i fotoğraflıyoruz. Hasankeyf’ten ayrıldıktan sonra Batman’a doğru yola çıkıyoruz. Raman Dağında bulunan petrol kuyularını panoramik olarak görüyor ve Batman’a varıyoruz. Batman’da alacağımız öğle yemeği sonrasında. Zerzevan kalesi gezilip görülmesi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama: Diyarbakır (4. GECE)

6.Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Diyarbakır Surları, Mardinkapı, Dağ Kapı ve Urfa Kapı Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Atatürk Köşkü, 10 Gözlü Köprü, Ulucami gezileri sonrasında, Türkiye’nin baraj üzerine kurulmuş köprüsü olan Nisibbi Köprüsünü geçerek Adıyaman’a varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında, Yeni Arsemia Kalesi, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ü ziyaretlerimizi yaptıktan sonra, Günbatımını izlemek üzere Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Gün batımı sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama: Kâhta – Adıyaman (5. GECE)

7.Gün: Dönüş

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Kelaynak Kuşlarının yaşam alanlarını gördükten ve bilgi aldıktan sonra Halfeti’de Tekne Gezisine başlıyoruz teknemizle gezi sırasında Batık Minare ve Rum Kale’yi görüyoruz. Tekneden indikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e varış sonrası ilk ziyaretimiz Dülük Antik Kentlerinden getirilmiş olan eserleri de göreceğimiz Zeugma Mozaik Müzesi Antep Kalesi, Naib Hamamı ve Cam Müzesi ziyaretlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Emine Göğüş Mutfak Müzesi. Müze ziyaretimiz sonrasında Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı, Zincirli Bedesten, Şire Hanı, Elmacı Pazarı, Tamis kahvesi ziyaretlerimizi yapıyoruz. baklava ve fıstık gibi alışverişler için de serbest zaman sonrası Eskişehir’e dönüş yolcuğuluğumuz başlıyor. Eskişehir’e varışımız sonrası sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka KALDE TUR organizasyonunda görüşmek üzere turumuzu sonlandırıyoruz.
Önemli Notlar

Belirtilen tur ücretimiz 2 veya 3 kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti eklenmektedir.

Fiyatımız günün koşullarına göre verilmişti. %10’dan fazla gelen mazot zammına karşılık çıkan fark ayrıca yansıtılır.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir. Promosyon turda sadece tarih değişikliği yapılır. Acente, gerekli durumlarda yeterli kişi sayısı olmadığı zaman tura 2 gün kala turu erteleme hakkına sahiptir. Aksi belirtilmedikçe bayram ve özel günlerde geçerli değildir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 02 yaş çocuklara koltuk alınması halinde ücret talep edilir.

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Bölgesel Yemek Kültürü

Antakya : Antakya Mezeleri, Yöresel ve Künefe

Halfeti : Balık, Urfa Kebap, Patlıcan kebap, Çaput Balık

Urfa : Yöresel

Mardin : Yöresel Yemekleri

Batman Ali Usta : Köfte, Kebap veya Lahmacun

Diyarbakır : Kaburga Dolması, Burma Kadayıf

Antep : Et Yemeği Yöresel, Baklava

Adana : Adana Kebabı

Başlangıç Noktası

No:, Cumhuriye, Porsuk Blv Eğri Sk No:7, 26130 Tepebaşı/Eskişehir, Türkiye Haritada gör
₺ 9800

Güvenli ödeme

Gizli ücret yok

Tur Hakkında Sıkça Sorulanlar

Turun iptal olma ihtimali var mı?

Yeterli sayı oluşmadığında tur iptal olur.

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Benzer Turları Karşılaştır

Mevcut

Eskişehir Kalkışlı Gap Turu
0
11 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 9.800 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir Kalkışlı Sevgililer Gününe Özel Kapadokya Turu
0
1 dak
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 3.135 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir Kalkışlı Ramazan Bayramına Özel Side Tatili
0
1 s 59 dak
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 7.250 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir Kalkışlı Pamukkale Thermal Turu
0
4 s 30 dak
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 4.700 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir Kalkışlı Uludağ Turu
0
15 s
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 1.000 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir Kalkışlı Güney Doğu Anadolu Turu
0
16 s
Ücretsiz İptal
Kültür Turu
₺ 11.000 'den başlayan fiyatlar
Eskişehir'den: Kartepe, Maşukiye ve Sapanca Turu
0
17 s 59 dak
Ücretsiz İptal
Doğa Turu
₺ 1.000 'den başlayan fiyatlar
Beğendiğim Turlar
×