p
>
>
Sedir Adası Tekne Turu

Sedir Adası Tekne Turu

Marmaris

Tur Bilgileri

Günler:
Her Gün
Yiyecek:
Öğle Yemeği
Rehber:
Evet
Otel Transfer:
İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi, Marmaris Merkezi
Ödeme:
Ön Ödeme
Zaman:
10:00 - 16:30

Tur İçeriği

Marmaris’te yapılacak bir tatilde rota oluşturmak geçireceğiniz vaktin değerli olması için oldukça önemlidir. Bu yerlerin başında da Sedir Adası geliyor. Sedir Adası bir başka deyişle Kleopatra Adası olarak da bilinir. Bu yönüyle tarihe düşkün olan birisiyseniz Sedir Adası’na yolculuk tam size göre. Marmaris ilçesinin hem yerli hem de yabancı olarak en çok turist çeken yerlerinin başında gelen Sedir Adası’na ulaşım da bir o kadar kolay. Şehirden yaklaşık olarak 16 km uzaklıkta olan rotamız, dillere destan güzelliği ile sizi kendisine hayran bırakacak. Sedir Adası Tekne Turu gününüzü eşsiz kılmak için biçilmiş bir kaftan. Gerek aileniz gerekse de arkadaş grubunuz ile güzel bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? Birbirinden farklı birçok koyu görecek ve daha önce deneyimlemediğiniz güzellikteki sularla buluşma imkanını yakalayacaksınız. Tatilinizin bir gününü ayıracağınız Sedir Adası tekne turu, tatilinizi güzelleştirecek.

Kleopatra Adası Sizleri Bekliyor!

Kleopatra Adası’nın yaşama dair izler M.Ö. 4. Yüzyıla dayanmaktadır. Rodos Adası’nın karşı yakasında bulunan Sedir Adası, Bodrum’a olan aşkı bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın (Halikarnas Balıkçısı) kitaplarına da konu olmuştur. Bilinen rivayetlere göre Kleopatra Plajı, Roma’nın komutanlarından Anthony ile dillere destan güzelliği ile bilinen Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın buluşma noktası olarak da bilinir.

Kleopatra Plajı başka bir özelliği ile de ilginizi çekebilecek bir plaja sahip. Marmaris’i hepimiz sıcaklığı ile bilsek de buranın plajı kendisini diğer plajlardan farklı kılmayı başarıyor. Kavurucu sıcaklarda soğuk kumlardan kaplı kumsalı sizi kendisine haran bırakacak. Hava ne kadar sıcak olursa olsun, kum taneleri bu sıcaklıktan etkilenmiyor. Bu yönü Kleopatra Plajı’nı eşsiz ve özel kılan özelliklerden yalnızca bir tanesi… Geçmişin izlerini hala bünyesinde barındıran Sedir Adası, plajına girişler yaklaşık olarak son 10 yıldır yasaktır. Fakat bölgeyi görmeyi gelen ziyaretçiler için plajın ön tarafı ziyaretçilerin kullanımına açık.

Burada yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Tarihe düşkün olan kişilerin de hoşça vakit geçirmesini sağlayabilecek bir konum Sedir Adası. Burada Roma dönemine ait olduğu bilinen tarihi kalıntılar ile karşılaşacak ve tarihe dair izlere rastlayacaksınız.

Böylesine eşsiz bir tatil için tek yapmanız gereken kaydınızı yaptırmak ve yerinizi ayırtmak…

Neler Dahil?

Öğle Yemeği
Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden) Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.
Tur Sigortası
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Alkolsüz İçecekler

Neler Dahil Değil?

Kişisel Harcamalar
Diğer İçecekler
Sedir Adası (Kleopatra) Giriş Ücreti

Tur Yanında Ne Getirmeli

Güneş Gözlüğü
Güneş Kremi
Havlu
Mayo
Hızlı Rezervasyon
Çocuk (6-12)
150
Yetişkin
300

Kişi Sayısı

0 Çocuk (6-12) - 0 Yetişkin -
Çocuk (6-12)
0
Yetişkin
0

Tur Hakkında Detaylı Bilgiler

Sedir Adası Hakkında Detaylı Bilgi

Sedir Adası olarak bilinen bu ada, ünlü Kleopatra Plajı nedeniyle genellikle Kleopatra Adası adıyla anılmaktadır. Adada antik Roma dönemine ait tarihi kalıntılar da mevcuttur. Ayrıca, eski Roma komutanı Antony ve sevgilisi Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın buluşma noktası olarak kabul edilir ve plajdaki kumların Antony tarafından Kleopatra için özel olarak getirildiği düşünülür.

Kleopatra Plajı'ndaki kumların ilginç bir özelliği vardır: Hava ne kadar sıcak ve güneş ne kadar kavurucu olursa olsun, kumlar ayağınızı yakmaz ve ısıyı özel bir şekilde tutarlar. Bu durum, Kleopatra Plajı'nı benzersiz ve farklı kılar. Günümüzde hala muhteşem doğal güzelliklerini koruyan plaja yaklaşık 10 yıldır giriş yasaklanmıştır. Ancak ziyaretçiler, plajın ön tarafını kullanarak denize girebilir ve bu eşsiz güzelliklerle serinleyebilirler.

İlk yorum hakkı senin!

Yorum yaz

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Beğendiğim Turlar
Open chat
Hızlı Rezervasyon